!Stará verze prohlížeče

Používáte starou verzi prohlížeče Internet Explorer pro který není tento web plně optimalizovaný. Stahněte a nainstalujte si prosím zde nejnovější verzi

EN Microsite
Nabídka
HEADHUNTING

HEADHUNTING

 

„Lovení hlav“ je dnes natolik zprofanované, vlastně jako již skoro vše co kdy mělo hlubší a poctivý význam, že v očích personalistů a vedení firem a společností je bráno jak běžná práce personálních agentur. Však ty se také vždy řádně pyšní, jak není pro ně žádný problém najít odborníka a toho pravého co klient potřebuje. A během chvíle máte na stole, v mailu, klidně desítky životopisů. Jen si vybrat!

Ano, a o to právě jde – dobře si vybrat!

 

Headhunting je poctivé a složité řemeslo!

Nestačí umět pracovat s počítačem, mít zaplaceny přístupy k serverům se životopisy, nestačí mít plné databáze zájemců o práci, nestačí se ohánět psychologickými testy.

„Nemožné ihned, zázraky do tří dnů – někdy do týdne.“ Tak mi občas připadá nabídka agentur, které prostě neví, co je skutečný headhunting.

 

Ta „hlava“ by měla zapadnout do „místa“, které má fungovat a přinášet efektivitu. Efektivitu týmu, střediska, firmy.

 

Asi to byl Bernard Shaw, který řekl:

„Co je důležitější, chceme- li dosáhnout úspěchu? Talent, nebo pracovitost? A co je důležitější u jízdního kola: přední, nebo zadní kolo?“

 

Pokud hledáte nového člověka pro konkrétní místo, tak je mnoho důležitých aspektů, které vedou k úspěchu tohoto hledání. Pokud chce restaurátor odvést prvotřídní práci, která původní dílo neznehodnotí, pak nemůže jen tak vzít nějakou barvu, nějaký materiál a „nějak“ to opravit!

Ani v jeho práci nejde jen o znalosti, ale také cit, vnímání, odhad, trpělivost,….

 

Hledá se „hlava“ na „tělo“!

Propojení dvou organizmů. Nejde o krásnou hlavu, atraktivní hlavu, ale často ani ne o hlavu oceněnou diplomy a se skvělými referencemi. Ta „hlava“ musí fungovat na novém „těle“!

 

Headhunting je poctivé řemeslo, které musíte mít rádi.

 

 

HEADHUNTING

 

Ano, každá činnost se může stát prachsprostým a syrovým businessem, ale také poctivou prací až posláním.

 

Zda se „lov lebek" stane obyčejným „obchodem s masem" za každou cenu - to záleží nejen na nabídce a charakteru samotného headhuntera ale z velké části také na poptávajícím. Tedy firmě, společnosti, jednotlivci, který chce postavit, obměnit, zlepšit či zprofesionalizovat svůj tým, management, obchod,.....

 

Kvalita výsledku procesu vyhledávání je odvislá od mnoha faktorů. Největším nepřítelem je čas. „Teď hned potřebujeme odborníka, výborného manažera,....!" A hned na druhém místě je schopnost poptávajícího v popsání, definování skutečné a správné vize chystané změny či potřeby.

Na stejné úrovni důležitosti u poptávajícího pak stojí, schopnost vystihnout charakter a správný potenciál do daného týmu, situace a představy. Tedy, koho skutečně potřebuji - „Není vejce jako vejce!"

 

Snažíme se být partnerem, který umí najít, ale také poradit správné rozhodnutí změny.

 

Současná situace firem a hospodářství ukazuje, že ne vždy se podařil uskutečněný headhunting a mnohé firmy trpí působením nesprávných lidí na důležitých a rozhodujících místech.

 

Proč je tomu tak?

To je otázka pro jednotlivé rozhodné persony, manažery, majitele....

 

Je škoda, nemít odvahu ke změně!

 

Už zítra může být pozdě!

 

Zeptejte se nás, jak bychom uchopili váš požadavek, vaše potřeby a představy.

 

Rádi vás překvapíme - dá se pracovat jinak!

 

 

 
Novinky

Aktuality

20.06.2019
sport as a tool for corporate development - offer
t   Nabídněte si! Nabídněte dál! Skrze sport jsme v projektu IYB Farm formovali pro osobní i profesní život více jak 1500 mladých hráčů z více jak 12ti států světa. A chceme stejně tak formovat jednotlivce a firemní týmy, aby získaná teorie, kterou předávají mnohá školení a semináře, mohla lépe chápat a uvědomovat si skutečnou praxi akce. Zájem a společný dialog, přinese produkt, přesně...

Napište nám

Kontakt

  • StartUP Team
  • Potoční 1224/11
  • 373 16 Dobrá Voda u CB
  • tel.: +420 387 423 635
  • mob.: +420 728 875 489
  • email: info@startupteam.cz

Podporujeme

iyb-farmers.com >